Рецепти
Бели колачиња (посно) Ана Ѓорова

Послужете ги со чаша топол чај и уживајте

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Квасец(1 свеж )

Вода(1/2 литар млака )

Сол(1 Супена лажица)

Шеќер(4 Супени лажици)

Масло(8 Супени лажици)

Брашно(по потреба за да се замеси тесто )

Шеќер во прав

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 60 минути

  1. Замесете тесто од квасецот, млаката вода, па ставете ги шеќерот, солта и маслото. На крај додајте брашно по потреба да се замеси меко и мазно тесто, па оставете го да нарасне.
  2. Откако тестото ќе нарасне, поделете го на два дела и првото тесто на набрашнета површина расукајте го со дебелина од 2 см и од кората со чаша сечете кругови.
  3. Исечените кругови ставете ги во набрашнет плех и оставете ги повторно на топло да нараснат.
  4. Потоа пржете ги на загреано масло, а откако ќе ги испржите сите, извалкајте ги во шеќер во прав и послужете ги.
Посни колачи со локум
Баклава со јаболки
Шарена обланда
Погачки со џем од сливи
Торта со јаболки и бисквити
Пита со карамелизирана тиква
Евтин колач со јаболко (посно)
Колач со круши и бадеми
Цимет ѕвездички
Интегрален колач од јаболки
Торта фантазија
Ролат со кокос
Расолница
Куглов со ореви и чоколадо
Чоколадни кроасани
Рум касато
Торта со цели печени јаболки
Посен колач со јаболко и банана
Кокос коцки
Колач со јаболко
Колач со три слоја
Бели колачиња (посно)
Урма торта со ореви
Посен куглов со суво овошје
Таан баклава
Печени пирошки
Колач со јаболки и ореви
Англиска пита со бадеми
Вештерски прсти
Чоколадна парфе торта со ореви

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: