Рецепти
Блага тиква со мед и ореви (посно) Ана Ѓорова

Варена блага тиква за вкусен, есенски десерт

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Тиква(1,5 Килограм)

Шеќер(100 Грама)

Мед(3 Супени лажици)

Сечкани ореви(1 Чаша)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 40 минути

  1. Тиквата прво излупете ја, исчистете ја од семките и убаво измијте ја.
  2. Потоа исечете ја на кругови, а на местата каде што има семе на полукругови за да може убаво да се смести во тенџерето.
  3. Парчињата тиква редете ги во тенџере: ред тиква, па 2-3 лажици шеќер, сè додека се потроши тиквата.
  4. Тенџерето ставете го на оган и варете ја додека да испари целата течност што ќе ја испушти тиквата.
  5. Тенџерето тргнете го од оган и парчињата тиква сервирајте ги на чинија одозгора прелиени со мед и сечкани ореви.
Салата со соја и шампињони
Пита со блитва и со коприва
Посни крокети со спанаќ
Пита со карамелизирана тиква
Чорба без масло
Крокети од тиква и пармезан
Тарт со праз
Вегетаријански плескавици
Посна сарма со праз и шампињони
Топчиња од палента
Топчиња од зеленчук
Чоколадни бомбици со авокадо
Колач од дуњи
Ролнички со соја, праз и печурки
Шеќерни јаболки
Сос од грав и лук
Блага тиква со мед и ореви (посно)
Праз во рерна со козјо сирење
Печен карфиол со сладок компир
Похувани буковки
Ќофтиња од карфиол
Салата со карфиол и маслинки
Крем чорба од зеленчук
Топчиња со блитва
Чорба со блитва и кисела павлака
Проја мафини со брокула
Чорба со кисели краставички
Овесни колачиња со цимет и мед
Мафини со рибизли
Чорба со шампињони и кисела павлака

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: