Рецепти
Богата тава со кременадли Ана Ѓорова

Гурманска тава од месо и зеленчук за вкусен, семеен ручек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свински кременадли(6 )

Кромид(3 Главици)

Лук(1 Главица)

Зелена пиперка(2 )

Сува везена црвена пиперка(3 )

Модар патлиџан(1 )

Тиквичка(1 )

Компир(2 )

Домат(1 )

Боранија(200 Грама)

Морков(3 )

Магдонос(1 Китка)

Целер(2 Гранчиња)

Супа од печурки(1 Пакување)

Бибер

Вегета(1 Супена лажица)

Буковец(1 Супена лажица)

Сол(1 Кафена лажица)

Масло(200 Милилитри)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 90 минути

  1. Сите состојки (освен кременадлите) се сечкаат и се пропржуваат во масло, потоа се посолуваат и се зачинуваат.
  2. Кременадлите се варат во 1 литар вода со малку сол. Кога ќе бидат полусварени, им се вади коската, а месото се сечка на покрупни парчиња.
  3. Половина од пропржената смеса се става во огноотпорен сад (или во земјена тава).
  4. Потоа и половина од месото се става во средината, а остатокот од смесата го ставаме врз кременадлите. Врз сето тоа се додаваат преостанатите парчиња кременадли.
  5. Водата, во која претходно се вареше месото, се истура врз наредената тава. Се става и крем-супата од печурки.
  6. На крај одозгора се редат црвени суви пиперки, па тавата се пече во загреана рерна на 200 степени околу 40 минути.
Боранија со чедена сланина и компири
Вегетаријански лазањи
Бурек коцки
Колач од тиква
Мешана тава со месо и печурки
Полнето свинско филе
Бељуш
Торта со чоколадо и мармалад
Паприкаш од пржени ќофтиња
Торта со вишни
Пиле полнето со печурки
Мусака со чадена сланина и печурки
Лимон ролат
Ролати од пилешки копани
Овчарска пита
Холандска пита
Јунешки гулаш во црвено вино
Фаџ со суви смокви
Пилешка пепиторија
Полнети шампињони
Овошно желе со јогурт
Панцероти од чоколадо
Палачинки со спанаќ и кашкавал
Домашни канелони со печурки и бешамел сос
Торта со фил од чоколадо и лимон
Руска пита со ореви и чоколадо
Полнети турски погачици
Чорба од чадено месо
Тиквички на милански начин
Потпечена блитва со сирење

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: