Рецепти
Бомбици со индиски ореви Ана Ристеска

Здрава протеинска ужинка која е одлична за пред или после тренинг

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Индиски ореви(75 Грама)

Путер од кикирики-органски(2 Супени лажици)

Кокосово масло(1 Супена лажица)

Мед(25 Грама)

Протеин од тиква(25 Грама)

Чоколадо од какао(15 Грама)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 15 минути

  1. Ставете ги индиските ореви, путерот од кикирики, кокосовото масло, медот и протеинот од тиква во блендер и блендирајте додека не се соединат сите состојки убаво.
  2. Потоа додајте ги парчињата сечкано чоколадо и повторно промешајте.
  3. Формирајте бомбици со големина на орев и извалкајте ги во какао.
  4. Оставете ги во фрижидер 30 минути за убаво да се зацврстат и послужете ги.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Домашен сендвич сладолед
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Смути од јапонски јаболки и круши
Овесни колачиња
Овесни барови со јаворов сируп
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Чај со јаболко
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Чоколадни брауни од тиква
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква
Здрав џем од ѓумбир
Смути со калинки
Чиа пудинг со банани

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: