Рецепти
Брза гибаница Ана Ѓорова

Гибаницата се сервира топла со јогурт или кисело млеко. Пријатно јадење!

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Готови кори(1/2 Килограм)

Јајце(4 )

Млеко(1 Чаша)

Јогурт(1 Чаша)

Масло(1 неполна чаша )

Прашак за печиво(1 )

Сол(1 Кафена лажица)

Сирење(200 Грама)

Сусам

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 50 минути

  1. Во длабок сад се ставаат млекото, јајцата, јогуртот, маслото и печивото и добро се промешува.
  2. Се додава и дробено сирење и се посолува по вкус.
  3. Се земаат по две кори одеднаш, се потопуваат во смесата и се редат во форма на цветови во претходно намастена тепсија. Одозгора се посипува со сусам.
  4. Гибаницата се пече на 180°C околу 45 минути.
Сок од јаболко
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Десерт кус-кус
Фритата со домат, туна и сирење
Чорба од пилешки гради
Печурки во крцкаво тесто
Турски ѓевречиња (посно)
Пита од лиснато тесто
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Полнет леб
Џем од капини
Мармалад од јаболки
Торта со суво овошје и костени
Чорба со печурки и чадена сланина
Супа од пилешки дроб
Сутлијаш со банана
Абисински колач
Печена скуша (посно)
Макарони со чадено месо
Бомбици со слатко од смокви
Чоколадни тартуфи
Медитеранска паста салата
Свинско печено во маринада
Крем салата со сирење и шампињони
Ориз салата со павлака
Крем салата со модри патлиџани
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: