Рецепти
Чоколадни бомбици со суво овошје и јатки Ана Ѓорова

Комбинација од јатки (индиски ореви, кикирики, ореви, бадеми) би било уште повкусна комбинација. Испробајте ги!

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Бадеми(1 Чаша)

Овесни снегулки(1/2 Чаша)

Црно чоколадо(1/3 Чаша)

Суви сливи(1 Чаша)

Чиа семе(1/4 Чаша)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 20 минути

  1. Во блендер сомелете ги овесните снегулки, парчињата чоколадо, сечканите суви сливи и чиа семките. Добро сомелете ја смесата, треба да биде леплива и густа.
  2. Од неа правете топчиња со големина на орев и ставете ги во чинија, па во фрижидер да се стврднат.
Крофни
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Тартуфи со суви сливи
Бели топчиња
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Тава со брокула и прокељ
Колачиња зелени елки
Суви колачи со лешници
Торта фантазија
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Чај со брусница и зачини
Филе Велингтон
Потпечен карфиол
Лате со јаболко и цимет
Ѓевречиња од мелено месо
Печен ослиќ со брокула
Торта со цели печени јаболки
Печени компири со говедско месо
Кекси со лешници
Топло чоколадо со црвено вино
Највкусни крофни
Лимон-колач
Бели пралини
Пикантно свинско
Свински гулаш со наут
Кинеска салата
Мини переци
Бротчиња со мелено месо

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: