Рецепти
Чорба од лигњи Ана Ѓорова

Вкусно јадење што може да го послужите со парчиња потпечен леб

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Лигњи(800 Грама)

Кромид(2 Главици)

Магдонос

Доматен сос(500 Милилитри)

Црвен вински оцет(1 Супена лажица)

Вегета(1 Супена лажица)

Бело вино(150 Милилитри)

Лук(2 Чешниња)

Масло

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 50 минути

  1. Кромидот испржете го на загреано масло во тенџере на оган.
  2. Чешнињата лук (изгмечени) додајте ги во тенџерето, па откако ќе омекнат додајте ги оцетот, виното, доматниот сос, лигњите (исечени на кругови), сечканиот магсонос и зачинете со вегета, сол и бибер.
  3. Добро измешајте ги состојките и варете 40 минути.
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Благи кифлички со вино
Ѓевречиња од мелено месо
Ленени погачици
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Чоколадни брауни од тиква
Печен ослиќ со брокула
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Салата со праз и сирење
Рум касато
Ролат со цимет и суво грозје
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Чоколадни бомбици со авокадо
Резанки од палачинки
Торта со цели печени јаболки
Пилешко со брокули и соја сос
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква
Здрав џем од ѓумбир
Посен колач со јаболко и банана
Шеќерни јаболки
Мариниран ослиќ (посно)
Кекси со лешници
Сос од грав и лук

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: