Рецепти
Домашен сендвич сладолед Ана Ристеска

Одличен летен десерт без вештачки шеќер во кој сигурно ќе уживате

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Зрела банана(4 )

Путер од кикирики-органски(1 Чаша)

Јајце(1 )

Мед(1/4 Чаша)

Екстракт од ванила(1 Кафена лажица)

Сода бикарбона(1/2 Кафена лажица)

Мелени бадеми(1/4 Чаша)

Чоколадо од какао(1/2 Чаша)

Кокосово масло(1 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 45 минути

  1. Бананите исечкајте ги и ставете ги во замрзнувач 1 час. Потоа извадете ги, изблендирајте и ставете ги во пластиче сад кој ќе го вратите во замрзнувач.
  2. Загрејте ја рерната на 175 степени.
  3. Во сад ставете ги путерот од кикирики, јајцето, мадот и екстрактот од ванила. Мешајте додека убаво не се соединат и потоа додајте ги мелените бадеми и сода бикарбоната и повторно мешајте додека не се добие хомогејна смеса.
  4. Префрлете ја смесата во мало тавче обложено со хартија за печење. Распоредете ја колку што е можно потенко и ставете да се пече 10-12 минути.
  5. Оставете тестото да се олади и пресечете го на половина.
  6. На стреч фолија ставете ја едната половина, одозгора ставете од изблендираната банана. Гледајте да ја премачкате колку што е можно по рамномерно а одозгора ставете ја другата половина од тестото. Завиткајте го сладоледот во стеч фолијата и ставете го во фрижидер минимум 1 час.
  7. Кога ќе го извадите исечете го на еднакви коцки и до половина прелијте го со стопено чоколадо.
  8. Потоа вратете ги парчињата во фрижидер додека не се олади чоколадниот прелив и сладоледот е готов.

 

 

За чоколадниот прелив: ставете го чоколадото и кокосовото масло во микробранова печка на неколку секунди додека не се стопат, потоа извадете ги и промешајте.

Крофни
Домашен сендвич сладолед
Весела торта
Тарт со џем од малини
Дроб во кошулица
Пита со блитва и со коприва
Посни крокети со спанаќ
Погачки со џем од сливи
Пита со карамелизирана тиква
Динстано месо со печурки
Лут зелник
Лазањи со болоњезе сос
Тарт со вишни
Кнедли од џигер
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Пита со кисела зелка
Пача
Триаголници со јаболки и ореви
Посна сарма со праз и шампињони
Домашна пита со зелка (посно)
Тробоен куглов
Селско месо со чадено свинско
Свинско со праз
Печени компири со говедско месо
Колач од дуњи
Ролнички со соја, праз и печурки
Кокос коцки
Лимон-колач
Штрудлички со јаболко (посно)
Туткана гибаница

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: