Рецепти
Домашно кисело млеко Ана Ристеска

Домашно кисело млеко во секое време

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Млеко(масно 1 Литар)

Кисело млеко(1/2 Чаша)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 10 минути

  1. Во тенџере соединете ги млекото и киселото млеко. Промешајте и налејте во соодветни садови или чаши од јогурт и кисело млеко.
  2. Рерната загрејте ја на 50 степени, ставете ги наполнетите чаши и оставете 20 минути да се загреат. По 10 минути исклучете ја рерната а чашите оставете ги во неа една ноќ.
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Топло чоколадо со црвено вино
Корнфлекс пита
Праз во рерна со козјо сирење
Чоколадни палачинки
Похувани буковки
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Крем чорба од зеленчук
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Салата со урда и праз
Свинско со свежи буковки
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут
Чорба со блитва и кисела павлака
Бротчиња со мелено месо
Тава со карфиол и месо
Мафини со нутела крем

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: