Рецепти
Домати со пармезан во рерна Ана Ѓорова

Вкусно предјадење од свежи домати во рерна со зачини и пармезан

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 40 минути

  1. Доматите исечете ги на кругови и наредете ги во тава за печење обложена со хартија. Посолете ги и наросете ги со бибер.
  2. Во сад додајте ги лебните трошки со пармезанот, ситно сечканите магдонос и босилек, 2 лажици масло и промешајте со лажица.
  3. Врз секој домат нанесете по 1 лажица од филот со пармезан и печете ги во загреана рерна на 200°C околу 30 минути.
Куглов со ореви и чоколадо
Тава со свинско месо и печурки
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Чај со брусница и зачини
Посна пита со праз
Топчиња од палента
Пилешко во павлака
Потпечен карфиол
Колач со рогач
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Благи кифлички со вино
Ѓевречиња од мелено месо
Ленени погачици
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Чоколадни брауни од тиква
Печен ослиќ со брокула
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Салата со праз и сирење
Рум касато
Ролат со цимет и суво грозје

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: