Рецепти
Грашак со кајмак Ана Ѓорова

Српски специјалитет за вкусен ручек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Грашок(400 Грама)

Брашно(1 Супена лажица)

Сол

Кајмак(100 Грама)

Свинска маст(1 Супена лажица)

Кромид(1 Главица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 50 минути

  1. Исчистете го кромидот, исечкајте го и ставете го во сад да се пржи.
  2. Додајте го грашакот (претходно варен) и добро измешајте, па додајте го брашното.
  3. Повторно измешајте, полијте со малку вода или со млеко, а на крај измешајте го и кајмакот.
  4. Посолете го јадењето по вкус.
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Печен ослиќ со брокула
Селско месо со чадено свинско
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Пица од карфиол
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Јагнешка чорба
Бурито со мешано месо
Свинско со свежи буковки
Јагнешко печено со пиво
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут
Тава со карфиол и месо
Пилешко рижото со грашок
Полнет крап во рерна
Печен ролат од свинско каре
Ролни од јунешко во доматен сос
Пикантно пилешко во слатко-кисел сос
Пилешки ролнички во бел сос
Пилешки дроб со праз

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: