Рецепти
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони Ана Ѓорова

Тавата ориз и месо на овој начин е многу вкусна и зачинета, а шампињоните ѝ даваат дополнителен шмек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 70 минути

  1. Оризот се вари во 750 мл вода околу половина час.
  2. Откако ќе се свари, се процедува и се остава настрана.
  3. Копанчињата се варат околу половина час.
  4. Во загреаната тава во масло се пржат исечканите кромид, пиперка, домат и морков.
  5. Се додаваат шампињоните и се пропржува уште 2-3 минути.
  6. Се додава оризот во тавата и се меша убаво, па се додаваат и сите зачини.
  7. Се полева со водата во која што се вареа копанчињата и се додаваат и копанчињата.
  8. Садот се става во рерна да изврие водата околу 45 минути, но не смее да се пресуши.
Кремаста паста со печурки без масло
Туна ќофтиња
Дроб во кошулица
Пилешки дроб и срца
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Динстани јунешки ребра
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Динстано месо со печурки
Пилешки џигер во пиво
Лазањи со болоњезе сос
Пилешко со лимон
Француско „селско“ месо
Вкусна димена салама
Кнедли од џигер
Потпечена зелка со наут
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Вегетаријански плескавици
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: