Рецепти
Јагнешка чорба Ана Ѓорова

Чорба од јагнешки џигер и јагнешка глава со зеленчук за ручек. Послужете ја со кисела павлака и потпечен леб со лук.

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јагнешки џигер(1 комплет + 1 јагнешка глава )

Кисело млеко(1/2 Литар)

Ориз(300 Грама)

Јајце(2 )

Млад кромид(2 страка )

Млад лук(1 страк )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 80 минути

  1. Џигерот и јагнешката глава се варат во солена вода. Откако убаво ќе се сварат, се вадат од тенџерето, а водата во која што се вареа се процедува.
  2. Ситно се сечкаат белиот и црниот цигер, а јагнешката глава се чисти од коските и месото ситно се сечка.
  3. Течноста во која што се вареше месото се става повторно да зоврие. Се сечкаат кромидот и лукот и се додаваат во течноста.
  4. Исечканото месо се додава во тенџерето, а откако ќе зоврие се додава и оризот.
  5. Киселото млеко се мати со јајцата.
  6. Кога чорбата е сварена, тенџерето се трга настрана. Со црпалка се зема од течноста и се додава во смесата со јајца и кисело млеко. Се разматува, па постепено се додаваат во топлата чорба. Се служи топло.
Банана залчиња
Дроб во кошулица
Овесни барови со јаворов сируп
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Посна сарма со праз и шампињони
Филе Велингтон
Печен ослиќ со брокула
Селско месо со чадено свинско
Ролат со цимет и суво грозје
Чоколадни бомбици со авокадо
Блага тиква со мед и ореви (посно)
Јагнешка чорба
Солени бомбици од сирење
Пита со јајца и кајмак
Печен ролат од свинско каре
Торта со печурки
Полнети телешки шницли
Крокети од полнети јајца
Банана бомбици со гранола
Солен колач праз и сирење
Домашен крем од кикирики
Лажни лазањи со зелка и колбаси
Кифли со виршла и кашкавал
Романски качамак
Чоколадни коцки со црн грав
Вегетаријански лазањи
Солена пита со маслинки
Полнет леб
Печена скуша (посно)
Тава пилешко со бешамел сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: