Рецепти
Јунешки гулаш во црвено вино Ана Ѓорова

Бабин рецепт за гулаш што можеби подолго се подготвува, но е многу вкусен

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Говедско месо(или јунешко (кртина) 800 грама )

Целер(5-6 рачки )

Кромид(2 Главици)

Сенф(2 Супени лажици)

Морков(2 )

Рузмарин(2 Гранчиња)

Ловоров лист(2 )

Лук(2 Чешниња)

Вегета(1 Супена лажица)

Црвено вино(300 Милилитри)

Доматен сос(250 Милилитри)

Маслиново масло

Сол

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 180 минути

  1. Месото исечкајте го на коцки и посолете го. Промешајте ги парчињата месо за да впијат од солта и ставете ги во длабока чинија.
  2. Додајте ги сенфот, ситно сечканото чешне лук, листовите од гранчето рузмарин и 100 мл маслиново масло. Промешајте и оставете го месото 2 часа да отстои во маринадата.
  3. На загреано маслиново масло во тенџере на оган испржете го месото, мешајте со лажица, па откако ќе порумени со лажица решетка ставете ги на чинија.
  4. Пржете го ситно сечканиот кромид со мрснотијата во тенџерето.
  5. Откако ќе омекне, додајте ги во тенџерето и сечканиот морков на средни парчиња, ситно сечканиот целер и преостанатото чешне лук.
  6. Во тенџерето вратете го месото, зачинете со вегета, ловоров лист и уште рузмарин, па додајте го виното.
  7. Налејте 800 мл вода, промешајте и варете го гулашот 2 часа.
  8. По 2 часа додајте го и доматниот сок, промешајте и варете уште 15 минути.
Шери бомбици
Боранија со чедена сланина и компири
Подварок со куркума
Печурки со јајца
Крем супа од тиква и компир
Бурек коцки
Макало од кисело млеко
Печени фалафел ќофтиња со сос
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Полнето свинско филе
Чорба од пилешки гради
Печурки во крцкаво тесто
Турски ѓевречиња (посно)
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Паприкаш од пржени ќофтиња
Чорба со печурки и чадена сланина
Супа од пилешки дроб
Сутлијаш со банана
Макарони со чадено месо
Пиле полнето со печурки
Крем салата со сирење и шампињони
Крем салата со модри патлиџани
Мусака со чадена сланина и печурки
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Домашно кисело млеко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: