Рецепти
Крокети од тиква и пармезан Ана Ѓорова

Интересно предјадење што ќе ве изненади со вкусот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Тиква(400 Грама)

Брашно(150 Грама)

Рендан пармезан(50 Грама)

Јајце(3 )

Сол

Масло(за пржење на крокетите )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 50 минути

  1. Тиквата излупете ја, извадете ѝ ги семките, исечкајте ја на парченца и сварете ја или печете ја 25 минути во рерна.
  2. Потоа испасирајте ја да добиете пире.
  3. Пирето од тиква измешајте го со жолчките, брашното и ренданиот пармезан.
  4. Додајте прстофат сол и додајте ги и матените белки со миксер, па измешајте со лажица да се соедини смесата.
  5. Со лажица земете од смесата и пржете ги како крофнички во тава со поголемо количество загреано масло додека убаво да заруменат.
  6. Со решеткаста лажица вадете ги испржените крокети од маслото и ставајте ги врз салфетка за да впијат од вишокот маснотија пред да ги послужите.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: