Рецепти
Летно смути Ана Ѓорова

Овошно смути богато со витамини и антиоксиданти за одличен почеток на денот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јагоди(100 Грама)

Цреши(100 Грама)

Лубеница(350 Грама)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Овошјето добро измијте го, лубеницата исечете ја, а црешите исчистете ги од семките. Јагодите исчистете ги.
  2. Потоа ставете ги во блендер со вода по потреба, во зависност колку сакате да биде потечно смутито. Може воопшто да не додавате вода ако сакате погуст состав.
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: