Рецепти
Мак колачиња Ана Ѓорова

Едноставни колачиња што се одлична ужинка

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(1 Килограм)

Квасец(1 )

Млеко(250 Милилитри)

Вода(250 Милилитри)

Маргарин(2 лажички растопен )

Сол(1 Кафена лажица)

Шеќер(1 Кафена лажица)

Јајце(за премачкување на колачињата )

Афион

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 90 минути

  1. Квасецот се меша со 250 г млако млеко и се остава на топло да стаса 30 минути.
  2. Брашното се става во сад, се додава стасаниот квасец, лажичка сол, лажичка шеќер и 2 лажички стопен маргарин.
  3. Со млака вода (по потреба) се замесува убаво тесто и се остава на топло да стаса.
  4. Од тестото се прават топчиња, се редат во подмачкан плех, се премачкуваат со матено јајце и се поросуваат со мак.
  5. Колачињата се печат во загреана рерна на 200-220 степени, околу 25-30 минути.
Шеќерни прженки
Овесни барови со јаворов сируп
Суви колачи со лешници
Енергетски залчиња од тиква
Лепчиња со лук и магдонос
Чоколадни бомбици со авокадо
Здрав џем од ѓумбир
Шеќерни јаболки
Кекси со лешници
Сос од грав и лук
Сир тостерки
Мини переци
Чоколадни бомбици со суво овошје и јатки
Цимет ролнички со бадеми
Овесни колачиња со цимет и мед
Крекери со сирење и ким
Овесни бомбици со јатки
Домашен крем од кикирики
Паштета од хељда
Бајадера од урми и кикирики
Кралска паштета
Прелив од боровинки
Непечени чоколадни коцки со суво овошје
Пире од карфиол
Бомбици со индиски ореви
Тахини (сос од сусам)
Намаз од сладок компир и куркума
Намаз од печурки и лук
Намаз од печени пиперки и ореви
Намаз од туна и сусам

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: