Рецепти
Манџа од говедско месо и зеленчук Ана Ѓорова

Манџа со говедско месо и микс зеленчуци за едноставен, а вкусен ручек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Говедско месо(1 Килограм)

Компир(2 )

Кромид(1 Главица)

Боранија(200 Грама)

Грашок(200 Грама)

Пченка(200 Грама)

Морков(4 големи )

Коцка за супа-говедскa(1 )

Доматен сос(300 Милилитри)

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 90 минути

  1. Месото зачинете го со сол и бибер и ставете го да се вари со половина од говедската супа (од коцка, претходно сварена во 1 и пол литар вода).
  2. Во друго големо тенџере пропржете го кромидот на 1 лажица масло.
  3. Кога ќе омекне, додајте ги месото (исечкано), сечканите моркови, компири, пченката, боранијата и грашакот.
  4. Пропржете ги и додајте ја останатата говедска супа, доматниот сос, чаша вода, па зачинете со сол и бибер.
  5. Варете ја манџата на тивко околу 40-60 минути.
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Топло чоколадо со црвено вино
Корнфлекс пита
Праз во рерна со козјо сирење
Чоколадни палачинки
Похувани буковки
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Крем чорба од зеленчук
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Салата со урда и праз
Свинско со свежи буковки
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут
Чорба со блитва и кисела павлака
Бротчиња со мелено месо
Тава со карфиол и месо
Мафини со нутела крем

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: