Рецепти
Меки чоколадни бомбици Ана Ристеска

Мало, здраво чоколадно задоволство за разубавување на денот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Чоколадна гранола(1 Чаша)

Путер од кокос(2 Супени лажици)

Мед(2 Супени лажици)

Морска сол(1 Прстофат)

Бадемово млеко(по потреба )

Какао(2 Супени лажици)

Цимет

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 15 минути.

  1. Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не се добие фина смеса.
  2. Потоа на дланките ставете малку кокосово масло, земете од смесата и формирајте бомбици со големина на орев.
  3. Извајкајте ги бомбиците во какао и чувајте ги во фрижидер.
Банана лепче
Банана залчиња
Ванила бомбици
Шеќерни прженки
Овесни барови со јаворов сируп
Суви колачи со лешници
Енергетски залчиња од тиква
Лепчиња со лук и магдонос
Чоколадни бомбици со авокадо
Здрав џем од ѓумбир
Шеќерни јаболки
Кекси со лешници
Сос од грав и лук
Сир тостерки
Мини переци
Чоколадни бомбици со суво овошје и јатки
Цимет ролнички со бадеми
Овесни колачиња со цимет и мед
Крекери со сирење и ким
Овесни бомбици со јатки
Домашен крем од кикирики
Паштета од хељда
Бајадера од урми и кикирики
Кралска паштета
Прелив од боровинки
Непечени чоколадни коцки со суво овошје
Пире од карфиол
Бомбици со индиски ореви
Тахини (сос од сусам)
Намаз од сладок компир и куркума

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: