Рецепти
Мини овесни палачинки Ана Ристеска

Лесен и вкусен појадок кој е одличен за здраво започнување на денот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јајце(2 )

Зрела банана(1/2 )

Овесни снегулки(6 Супени лажици)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 20 минути

  1. Ставете ги сите состојки во блендер и убаво изблендирајте ги.
  2. На тавче за палачинки загрејте кокосово масло и сипете по 1 супена лажица од смесата.
  3. Палачинките пржете ги 1 минута на тивко, а потоа свртете ги и пржете ги уште некоја секунда од другата страна.
  4. Послужете ги со свежо овошје, мед и цимет.
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Чоколадни брауни од тиква
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква
Здрав џем од ѓумбир
Смути со калинки
Чиа пудинг со банани
Смути во чинија со шумско овошје
Смути од ѓумбир и круши
Есенско смути
Салата со туна и грашок
‘Ржан леб со семки од тиква
Овесни бомбици со јатки
Печен лосос со лимон и соја сос
Овесно смути со кафе
Просо со брокула (посно)
Паприкаш од скуши (посно)
Смути со киви и шумско овошје
Шејк со јаболко
Рижото со куркума
Кремаста супа од леќа и куркума
Бомбици со индиски ореви
Намаз од сладок компир и куркума
Детокс смути со ѓумбир и зелено јаболко
Чоколадни коцки со црн грав

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: