Рецепти
Мус од чоколадо и авокадо (хроно) Ана Ѓорова

Брз и вкусен чоколаден десерт во кој ќе уживате

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Чоколадо од какао(80 Грама)

Авокадо(1 поголемо )

Цимет(1/4 Кафена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Авокадото преполовете ги, извадете ја семката и издлабете го.
  2. Потоа исечкајте го издлабениот дел и ставете го во блендер.
  3. Чоколадото стопете го, додајте го во авокадото, па заедно сомелете ги во блендерот.
  4. Додајте цимет, малку стевија, па измешајте и послужете.
Тава ориз на кочански начин
Салата од леќа и пченица
Шпагети со пилешки сос
Коцки од компир
Бело касато
Ципура на жар
Телешка чорба
Пита со коприва и праз
Солени колачиња со сончоглед и сусам
Сикма
Слатко од вишни
Шери бомбици
Локум бомбици
Подварок со куркума
Печурки со јајца
Крем супа од тиква и компир
Овесни барови со смокви
Солена пита со маслинки
Макало од кисело млеко
Печени фалафел ќофтиња со сос
Смути од грозје
Сок од јаболко
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Десерт кус-кус
Фритата со домат, туна и сирење
Чорба од пилешки гради
Печурки во крцкаво тесто
Турски ѓевречиња (посно)
Пита од лиснато тесто

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: