Рецепти
Намаз од печурки и лук Ана Ѓорова

Послужете со потпечени лепчиња со масло и зачини и уживајте во вкусот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Маслиново масло(1 Супена лажица)

Бел лук, излупен и згмечен(2 Чешниња)

Свежи шампињони(400 Грама)

Сечкан магдонос(1 Супена лажица)

Грчки јогурт(185 Грама)

Кисела павлака(185 Грама)

Кромид(1 мала главица или 2 млади кромитчиња исечкани )

Свеж сок од лимон(1 Супена лажица)

Буковец(1 Прстофат)

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 20 минути

  1. Маслото загрејте го во тава и пржете ги исечканите печурки со 1/2 лажичка сол на умерен оган, околу 8-10 минути или додека убаво омекнат и испари течноста. Оставете ги да се оладат.
  2.  Во сад измешајте ги пржените печурки со останатите состојки.
  3. Зачинете по вкус со уште сол, бибер и буковец.
Салата со соја и шампињони
Пита со блитва и со коприва
Посни крокети со спанаќ
Пита со карамелизирана тиква
Чорба без масло
Крокети од тиква и пармезан
Тарт со праз
Вегетаријански плескавици
Посна сарма со праз и шампињони
Топчиња од палента
Топчиња од зеленчук
Чоколадни бомбици со авокадо
Колач од дуњи
Ролнички со соја, праз и печурки
Шеќерни јаболки
Сос од грав и лук
Блага тиква со мед и ореви (посно)
Праз во рерна со козјо сирење
Печен карфиол со сладок компир
Похувани буковки
Ќофтиња од карфиол
Салата со карфиол и маслинки
Крем чорба од зеленчук
Топчиња со блитва
Чорба со блитва и кисела павлака
Проја мафини со брокула
Чорба со кисели краставички
Овесни колачиња со цимет и мед
Мафини со рибизли
Чорба со шампињони и кисела павлака

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: