Рецепти
Палачинка мафини Ана Ѓорова

Лесни мафини што се одлични како појадок за носење, а може да ги комбинирате со овошје или додатоци по вкус

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јајце(1 )

Путер(или маргарин 4 лажици растопен )

Млеко(1 1/4 Чаша)

Шеќер(4 Супени лажици)

Сол(1/2 Кафена лажица)

Прашак за печиво(3 1/2 Кафени лажици)

Брашно(1 1/2 Чаша)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 25 минути

  1. Загрејте ја рерната на 190°C.
  2. Во еден сад измешајте ги сите суви состојки, во друг останатите.
  3. Измешајте ги двете смеси добро додека добиете хомогена смеса.
  4. Намастете ги калапите за мафини со путер и додајте во секое калапче 1/4 од смесата. Одозгора додајте сечкано овошје по вкус (јагоди, боровинки, банани итн).
  5. Печете ги мафините во загреаната рерна 15-17 минути.
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Полнето свинско филе
Чорба од пилешки гради
Печурки во крцкаво тесто
Турски ѓевречиња (посно)
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Паприкаш од пржени ќофтиња
Чорба со печурки и чадена сланина
Супа од пилешки дроб
Сутлијаш со банана
Макарони со чадено месо
Пиле полнето со печурки
Крем салата со сирење и шампињони
Крем салата со модри патлиџани
Мусака со чадена сланина и печурки
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Домашно кисело млеко
Овчарска пита
Мисиркини шницли во ароматичен сос
Јунешки гулаш во црвено вино
Земички со лук
Мини палачинки со крем
Пилешка пепиторија
Полнети шампињони
Овошно желе со јогурт

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: