Рецепти
Печени фалафел ќофтиња со сос Ана Ѓорова

Поздрава варијанта на ќофтиња од наут кои се многу вкусни и одлично зачинети со додаток на сос од јогурт што ги прави посочни

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Наут(125 Грама)

Кромид(1/2 Главица)

Лук(1 Чешне)

Брашно(2 Супени лажици)

Прашак за печиво(1/4 )

Маслиново масло(1 Супена лажица)

Свеж сок од лимон(1 Супена лажица)

Свеж магдонос(2 лажици исечкан )

Ким(мелен 1 лажица )

Буковец(1/4 Супена лажица)

Куркума(1/2 Супена лажица)

Сол

Бибер

Таан од сусам(2 Супени лажици)

Јогурт(2 Супени лажици)

Лимон(1/2 )

Лук во прав

Сол

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 70 минути

  1. Наутот оставете го да отстои во ладна вода, најдобро преку ноќ.
  2. Утредента варете го во тенџере со вода на оган 40 минути.
  3. Откако ќе се излади, наутот се блендира со сечканиот лук и кромидот.
  4. Потоа во блендерот се додаваат останатите состојки (освен јогуртот, таанот, лук во прав и 1/2 лимон од кои се прави сосот) и се блендира додека се добие компактна смеса.
  5. Се прават топчиња со големина на орев, па се ставаат во подмачкано тавче за мафини. Се премачкуваат со масло.
  6. Фалафел ќофтињата се печат 25 минути во рерна на 200 степени. Потребно е еднаш да се свртата во текот на печењето.
  7. Во друг сад измешајте 2 лажици јогурт, 2 лажици таан, сок од 1/2 лимон, сол, бибер и лук во прав по вкус. Со сосот послужете ги печените ќофтиња.
Кесадии со туна
Паштета од хељда
Пита со маслинки и печурки
Шпагети во мексикански сос
Канелони со пилешко месо
Пилешка чорба со карфиол
Полнети ролнички со месо и зеленчук
Мафини со јаболки и моркови
Шницли со колбаси
Гулаш супа со домати
Крем салата од печени пиперки и фета
Крем салата со пиперки и пршута
Фурнаринки со сос од павлака
Омлет со печурки и чадена сланина
Свинско печено со печурки
Ролнички со моцарела
Похувани палачинки полнети со пилешко
Јунешки ќофтиња во сос
Крем салата од пиперки и модри патлиџани
Просо со брокула (посно)
Шпанска чорба со леќа
Копани со тарана
Чорба од риба и ракчиња
Далматинска супа од риба
Полнети јајца со кајмак
Паприкаш од скуши (посно)
Пилешко во сос од горгонзола
Кралска паштета
Филипински лумпии
Ѓулбастии со бешамел сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: