Рецепти
Печени јаболка со цимет и Амарето Leo Katarovski

Печените јаболка се многу едноставни за приготвување, а со малку труд може да добиете вистиски отмен десерт. Послужете ги со топка сладолед од ванила и оставете ги луѓето без зборови.

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Суво грозје(80 Грама)

Амарето(80 Милилитри)

Јаболко(4 )

Путер(4 Кафени лажици)

Шеќер(6 Кафени лажици)

Цимет(1 Кафена лажица)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 40 минути

  1. Сувото грозје ставете го во чинија и прелиете го со амарето и оставете го некои 30 минути да омекне и набабри.
  2. Јаболката излупете ги и внимателно извадете им ја средината со семките. Исечете ги на кругови со дебелина од околу 1 сантиметар. Шеќерот и циметот измешајте ги во посебен сад и во мало тенџере стопете го путерот.
  3. Рерната загрејте ја на 180°C.
  4. Круговите од јаболка прво натопете ги во путерот а потоа во мешавината од шеќер и цимет. На тава за печење обложена со хартија за печење редете ги јаболката. Ставете крукче јаболко и врз него ред од сувото грозје па пак јаболко. Постапката повторете ја со сите 4 јаболка.  Преостанатиот путер, амарето и суво грозје распоредете ги врз јаболката.
  5. Печете околу 30 минути во загреана рерна. Испречените јаболка наросете ги со шеќер во прав и украсете ги со кора од цимет или нешто слично по ваш избор.
Крофни
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Тартуфи со суви сливи
Бели топчиња
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Тава со брокула и прокељ
Колачиња зелени елки
Суви колачи со лешници
Торта фантазија
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Чај со брусница и зачини
Филе Велингтон
Потпечен карфиол
Лате со јаболко и цимет
Ѓевречиња од мелено месо
Печен ослиќ со брокула
Торта со цели печени јаболки
Печени компири со говедско месо
Кекси со лешници
Топло чоколадо со црвено вино
Највкусни крофни
Лимон-колач
Бели пралини
Пикантно свинско
Свински гулаш со наут
Кинеска салата
Мини переци
Бротчиња со мелено месо

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: