Рецепти
Печени ќофтиња од туна Ана Ѓорова

Лесни и брзи ќофтиња со кои нема како да погрешите

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Кашкавал(100 Грама)

Туна во конзерва(370 Грама)

Лебни трошки(5-6 Супени лажици)

Магдонос

Сирење(150 Грама)

Јајце(1 )

Вегета(1/2 Супена лажица)

Лук во прав(1/2 Кафена лажица)

Масло

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Во длабок сад со виљушка издробете го сирењето, па измешајте го со иситнетата туна од конзерва, ренданиот кашкавал, лукот во прав, бибер, вегетата и јајцето.
  2. Добро измешајте, па додајте го исечканиот магдонос и месете ја смесата со рацете додека да се изедначи.
  3. Од смесата формирајте ќофтиња, наредете ги во тава за печење обложена со намастена хартија за печење.
  4. Печете ги во загреана рерна на 200°C околу 20 минути.
Пилешки дроб и срца
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Динстани јунешки ребра
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Динстано месо со печурки
Пилешки џигер во пиво
Чорба без масло
Рибја чорба од ослич
Лазањи со болоњезе сос
Пилешко со лимон
Вкусна димена салама
Потпечена зелка со наут
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Вегетаријански плескавици
Тава со свинско месо и печурки
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Палачинки од сладок компир

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: