Рецепти
Пилешка пепиторија Ана Ѓорова

Шпански специјалитет од пиле во сос од бадеми и жолчки од јајце

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Пиле(1.6 Килограм)

Кромид(2 Главици)

Морков(1 )

Јајце(2 варени )

Бел лук, излупен и згмечен(2 Чешниња)

Леб(2 парчиња потпечен )

Шафран

Бадеми(15 потпечени )

Бело вино(250 Милилитри)

Пилешка супа(250 Милилитри)

Маслиново масло(100 Милилитри)

Ловоров лист(1 )

Магдонос

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 80 минути

  1. Пилето исечете го на средни парчиња, отстранете му ја кожата (освен на крилцата), па зачинете го со сол и бибер.
  2. Во голема тава со масло на оган пропржете ги парчињата пилешко додека добијат убава златнокафена боја. Тргнете го во сад настрана.
  3. Кромидот и морковот исечкајте ги, а чешнињата лук излупете ги и згмечете ги. Ставете ги во истата тава каде што го пржевте пилешкото и пржете ги 10-15 минути додека омекнат.
  4. Во меѓувреме сварете ги јајцата, одделете ги само жолчките. Потпечете ги бадемите во мала тава, потоа и парчињата леб.
  5. Во аван истолчете ги бадемите заедно со лебот, варените жолчки и шафранот.
  6. Потоа во тавата со зеленчуците додајте ги пилешкото и сосот од бадеми. Додајте го белото вино и гответе додека течноста испари, околу 3-4 минути.
  7. Потоа додајте ја пилешката супа и ловоровиот лист, па гответе околу 35-40 минути или додека месото омекне.
  8. Сервирајте го јадењето во чинија прелиено со сосот и со сечкан магдонос.
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Печен ослиќ со брокула
Селско месо со чадено свинско
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Пица од карфиол
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Јагнешка чорба
Бурито со мешано месо
Свинско со свежи буковки
Јагнешко печено со пиво
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут
Тава со карфиол и месо
Пилешко рижото со грашок
Полнет крап во рерна
Печен ролат од свинско каре

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: