Рецепти
Пилешки крилца со сусам Ана Ѓорова

Пилешкото месо со соја сос е хит во азиската кујна, а овој рецепт за крцкави крилца ќе ве остави без здив

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Пилешки крилца(12 )

Сусам(2 Супени лажици)

Млад кромид(3 )

Пченкарно брашно(3 Супени лажици)

Лук(3 Чешниња)

Горчлив ликер(или вињак 2 лажици )

Соја сос(2 Супени лажици)

Шеќер(1 Супена лажица)

Коцка за супа-пилешка(1 )

Црвен пипер(1 Супена лажица)

Масло

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 50 минути

  1. Половина од исечканиот лук измешајте го со вињакот, соја сосот, шеќеротсол, бибер и црвениот пипер.
  2. Крилцата исечете ги на половина и оставете ги во садот со маринадата да отстојат преку ноќ во фрижидер.
  3. Утредента во тенџере со зовриена вода на оган ставете ја коцката супа да се вари.
  4. Во друга тава на оган (без масло) потпечете го сусамот.
  5. Садот од крилцата извадете го од фрижидер.
  6. Додајте 2 лажици масло и пченкарното брашно и промешајте. Пржете ги крилцата на загреано масло во вок тава на оган. Откако ќе поруменат, извадете ги од тавата.
  7. Во вок тавата на оган ставете го преостанатиот лук да се запржи заедно со сечкан млад кромид.
  8. Откако ќе омекнат, вратете ги крилцата и налејте 250 мл супа од коцка.
  9. Откако сосот ќе ја добие потребната густина, тргнете ја тавата од оган.
  10. Послужете ги крилцата во сосот со уште сечкан млад кромид.
Шери бомбици
Боранија со чедена сланина и компири
Подварок со куркума
Печурки со јајца
Крем супа од тиква и компир
Бурек коцки
Макало од кисело млеко
Печени фалафел ќофтиња со сос
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Полнето свинско филе
Чорба од пилешки гради
Печурки во крцкаво тесто
Турски ѓевречиња (посно)
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Паприкаш од пржени ќофтиња
Чорба со печурки и чадена сланина
Супа од пилешки дроб
Сутлијаш со банана
Макарони со чадено месо
Пиле полнето со печурки
Крем салата со сирење и шампињони
Крем салата со модри патлиџани
Мусака со чадена сланина и печурки
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Домашно кисело млеко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: