Рецепти
Пилешки ражничи на хавајски начин Ана Ристеска

Послужете ги овие хавајски пилешки ражничи на топол летен ден и уживајте!

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Пилешки гради(600 Грама)

Лук(4 Главици)

Ѓумбир во прав(1 Супена лажица)

Зелена пиперка(12 )

Ананас(3 Чаши)

Црвен кромид(1 )

Кечап(1/3 Чаша)

Соја сос(1/3 Чаша)

Сол(1 Кафена лажица)

Бибер(1 Кафена лажица)

Кафеав шеќер(1/3 Чаша)

Маслиново масло(4 Супени лажици)

Оцет од ориз(11 Супени лажици)

Масло од сусам(1/2 Кафена лажица)

Сок од ананас(1/4 Чаша)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 160 минути

  1. Во сад за мешање ставете ги кечапот, кафениот шеќер, сосот од соја, сокот од ананас, 2 супени лажици од маслиновото масло, оцетот од ориз, лукот, ѓумбирот и маслото од сусам и измешајте ги. Потоа во смесата ставете 3/4 пиперки и посолете по желба.
  2. Ставете го пилешкото во ќеса, ставете 1/2 чаша од маринадата. Додајте го остатокот од маринадата, затворете ја ќесата и оставете ја во фрижидер 1-2 часа.
  3. Во меѓувреме оставете 10 стапчиња за ражници да се натопат во вода 1 час.
  4. Загрејте ја скарата над средна топлина до 400 степени.
  5. Во меѓувреме, попрскајте ги останатите 2 лажици маслиново масло врз црвениот кромид, пиперката и ананасот и измежајте.
  6. Ставете сол и пипер врз кромидот, пиперката и ананасот и потоа заедо со пилешкото набоцкајте ги едно по друго на стапчињата за ражничи се додека месото не се потроши.
  7. Намачкајте ја скарата со маслиново масло и ставете ги ражничите врз неа. Почекајте 5 минути пред да ги намачкате краевите со маринада. Свртете ги ражничите на другата страна и повторно намачкајте ги со останатата маринада. Почекајте 4 минути и потоа трнете ги ражничите од скарата. Послужете ги топли.
Боранија со чедена сланина и компири
Подварок со куркума
Вегетаријански лазањи
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Мешана тава со месо и печурки
Полнето свинско филе
Чорба од пилешки гради
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Паприкаш од пржени ќофтиња
Печена скуша (посно)
Макарони со чадено месо
Пиле полнето со печурки
Свинско печено во маринада
Мусака со чадена сланина и печурки
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Овчарска пита
Мисиркини шницли во ароматичен сос
Октопод во бело вино
Крап на кромид (посно)
Јунешки гулаш во црвено вино
Пилешка пепиторија
Домашни канелони со печурки и бешамел сос
Пилешки крилца со сусам
Варени ќофтиња со ориз
Компири во кремаст сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: