Рецепти
Пилешко со брокули и соја сос Ана Ѓорова

Лесен и брз ручек со вкусен сос

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Пилешки гради(450 Грама)

Масло

Брокула(1 Китка)

Свежи шампињони(1 чаша исечкани на листови )

Ѓумбир(свеж ситно сечкан 2 Кафени лажици)

Лук(1 Чешне)

Пилешка супа(или вода 1/4 чаша )

Шеќер(1 Кафена лажица)

Соја сос(1 Кафена лажица)

Масло од сусам(2 Кафени лажици)

Нишесте (пченкарен скроб)(1 Кафена лажица)

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Во голема тава за пржење загрејте 1 лажичка масло и пржете ги цветовите од брокули и печурките да омекнат, околу 4-5 минути.
  2. Додајте ги ситно исечканите или сомелени свеж ѓумбир и лук во тавата и пржете уште кратко, околу половина минута.
  3. Извадете ги зеленчуците од тавата, ставете ги во сад настрана и покријте го садот со фолија.
  4. Во тавата загрејте масло и пржете ги пилешките гради, претходно зачинети со сол и бибер и исечкани на парчиња.  Пржете ги од сите страни додека убаво заруменат и се испржат.
  5. Потоа вратете го зеленчукот во тавата, измешајте и пржете ги кратко заедно.
  6. Во друг сад измешајте ги пилешката супа (може и вода), шеќерот, сусамовото масло и соја сосот.
  7. Во друг мал сад измешајте го нишестето со лажица ладна вода.
  8. Во тавата додајте ја мешавината со соја сосот и пржете околу 30 секунди, па додајте ја мешавината со нишестето.
  9. Откако ќе зоврие смесата, гответе додека сосот се згусне.
  10. Сервирајте го јадењето веднаш со варен ориз.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: