Рецепти
Пита со јунешко и пилешко месо Ана Ѓорова

Највкусна пита со која нема да погрешите!

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Готови кори(500 Грама)

Јунешко мелено месо(300 Грама)

Брашно(3 Супени лажици)

Кромид(1 Главица)

Коцка за супа-пилешка(1 )

Кисело млеко(150 Милилитри)

Пилешки гради(200 Грама)

Јајце(2 )

Оцет(1/2 Супена лажица)

Лук(2 Чешниња)

Масло

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 100 минути

  1. Главицата кромид се пржи на загреано масло во тава на оган, па откако ќе омекне се додава меленото месо да се запржи. Се зачинува со сол и бибер и се промешува.
  2. Во тенџере со зовриена вода на оган се става коцката за супа. Во супата се варат пилешките гради исечени на половина по должина.
  3. Свареното месо се вади од тенџерето и ситно се сечка.
  4. Во длабок сад се мешаат киселото млеко, оцетот, гмечениот лук, јајцата и брашното.
  5. Во правоаголна тава намастена со масло се радат три кори попрскани со масло, врз нив се нанесува половина од филот од мелено месо.
  6. Се прекриваат со три кори исто така попрскани со масло, па се нанесува фил од пилешкото месо и се ставаат три кори попрскани со масло.
  7. Повторно се редат три кори попрскани со масло, па се додава преостанатиот фил од мелено месо и се покрива со 3 кори.
  8. Питата се сече на коцки и се попрскува со масло, па се пече 40 минути на 220 степени.
  9. Питата се прелива со 200 мл пилешка супа и со преливот од кисело млеко, па се враќа да се допече уште 30 минути.
Локум бомбици
Овесни барови со смокви
Мешана тава со месо и печурки
Десерт кус-кус
Пита од лиснато тесто
Абисински колач
Ориз салата со павлака
Кокосови бомбици со портокал
Холандска пита
Мостарска алва
Малбо колач
Лешник карамел бомбици
Суви смокви
Карамелизирани смокви
Браунис со банани
Колачиња со ѓумбир и чоколадо
Панцероти од чоколадо
Полнети турски погачици
Пита со јунешко и пилешко месо
Пита со црвен кромид
Ролат од блитва
Крем супа со аспарагус
Сладоледи со манго и зелен лимон
Салата од буковки и павлака
Компир салата со сенф
Пита со кисела зелка и месо
Пиле во сос од печурки
Лиснато тесто во сос од печурки
Полжави со магдонос и лук
Француска пита со кромид

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: