Рецепти
Полнети печурки со лук и магдонос Ана Ѓорова

Одлични за предјадење на трпезата

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свежи шампињони(200 Грама)

Магдонос(1/2 Китка)

Лук(1-2 Чешниња)

Маслиново масло(1-2 Супени лажици)

Путер

Сол

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 35 минути

  1. Шампињоните издлабете ги за полнење и наредете ги во плех врз хартија за печење.
  2. Рачките од издлабените шампињони ситно исечкајте ги, па ситно исечкајте ги и лукот и магдоносот.
  3. Измешајте ги со путерот и маслиновото масло, посолете и пропржете ги кратко во тава колку да пуштат мирис.
  4. Потоа со смесата наполнете ги шампињоните и печете ги додека омекнат и добијат убава боја.
Вегетаријански лазањи
Крем супа од тиква и компир
Печени фалафел ќофтиња со сос
Десерт кус-кус
Печурки во крцкаво тесто
Полнети печурки со лук и магдонос
Домати со пармезан во рерна
Потпечена блитва со сирење
Мафини со морков и ореви
Намаз од кромид
Намаз од пире и ореви
Стапчиња со сирење и кашкавал
Пикантни шпагети со модар патлиџан
Пита со црвен кромид
Тесто за колачиња од наут
Супа од моркови со гриз
Овесно смути со праски
Салата од буковки и павлака
Компир салата со сенф
Печен омлет од зеленчук
Ќофтиња од тиквички и урда
Сос со бадеми
Тарт со тиквички
Колач од просо
Ќофтиња од леќа и ленено семе
Ѓувеч од зеленчук (посно)
Боранија со зеленчук
Мус од чоколадо и авокадо (хроно)
Посен колач со овес
Јадење од модри патлиџани

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: