Рецепти
Посна тава Ана Ѓорова

Лесно и посно јадење за вкусен ручек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Компир(2 )

Модар патлиџан(1 )

Црвена пиперка(2 )

Кромид(2 Главици)

Домат(2 )

Ориз(100 Грама)

Вода(250 Милилитри)

Брашно(1 Супена лажица)

Масло

Црвен пипер

Сол

Вегета

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 60 минути

  1. Во тава (може земјена) се ставаат исчистени и исечкани компирите, модриот патлиџан, пиперките, кромидот, потоа и ренданите домати. Се додава и 250 мл вода, па се става на оган да проврие.
  2. Откако состојките ќе зовријат, се додаваат солта и малку вегета.
  3. Откако убаво ќе зоврие смесата, на површината на тавата полека се става оризот, па по 15-тина минути се става лесна запршка.
  4. Запршката се прави со малку масло, 1 лажиче брашно и црвен пипер (се пржат).
  5. Готовата запршка се истура одозгора насекаде во тепсијата, потоа јадењето се потпекува во рерна околу половина час.
Боранија со чедена сланина и компири
Печурки со јајца
Крем супа од тиква и компир
Солена пита со маслинки
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Фритата со домат, туна и сирење
Чорба од пилешки гради
Турски ѓевречиња (посно)
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Џем од капини
Мармалад од јаболки
Чорба со печурки и чадена сланина
Печена скуша (посно)
Макарони со чадено месо
Ориз салата со павлака
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Холандска пита
Мисиркини шницли во ароматичен сос
Малбо колач
Лешник карамел бомбици
Фаџ со суви смокви
Земички со лук
Мини палачинки со крем
Полнети шампињони
Овошно желе со јогурт
Палачинки со спанаќ и кашкавал

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: