Рецепти
Прженки од банана и боровници Ана Ристеска

Овошна ужинка, појадок или десерт

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 15 минути

  1. Згмечете или изблендирајте ги бананите и додајте го брашното и циметот.
  2. Додајте ги боровниците и промешајте.
  3. Тавче за пржење загрејте го на средна температура и ставете малку кокосово масло да се стопи.
  4. Ставајте по 1 супена лажица од смесата и прженките пржете ги од двете страни додека не добијат убава златна боја.
  5. Оставете ги малку да се оладат и послужете ги.
Бурек коцки
Турски ѓевречиња (посно)
Полнети турски погачици
Омлет со спанаќ и шунка
Тост со јајца и песто сос
Палачинка мафини
Мини овесни палачинки
Овесно смути со праски
Лепчиња со ленено семе
Омлет торта
Ролат од омлет
Печен омлет од зеленчук
Пита со брашно од спелта
Тарт со круши и малини
Бесквасен леб
Американски овесни палачинки
Рижото со јајца
Чиа пудинг со праски
Кајзерици
Прженки од банана и боровници
Мармалад од праски и од диња
Оризова каша
Здрава каша
Омлет со месо и грашак
Фритата со домати и пиперки
Пица сендвич со авокадо
Чоколадна киноа
Здрав појадок со спанаќ
Палачинки со лимон и афион
Солени мафини

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: