Рецепти
Растурен омлет со печурки и со гауда Ана Ристеска

Брз и едноставен појадок со шампињони кој ви предлагаме за го послужите со свежа салата за максимално уживање

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јајце(3 )

Свежи шампињони(100 Грама)

Гауда кашкавал(рендан 100 Грама)

Сол(по вкус )

Вегета

Масло

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 20 минути

  1. Во загреана тава на оган, сипете малку масло за јадење и ставете ги печурките да се запржат.
  2. Кога ќе испари течноста од нив, додајте ги претходно изматените јајца измешани со кашкавалот и потоа испржете ги убаво од двете страни.
  3. По ваша желба, можете да додадете и ситно сечкано луто пиперче, па послужете со салата по ваша желба.
Овошен киноа појадок
Овесни палачинки со банана
Здрава проја со тиквички
Овесни колачиња
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Ленени погачици
Палачинки од сладок компир
Утринска каша од овес и чиа
Корнфлекс пита
Чиа пудинг со банани
Смути во чинија со шумско овошје
Проја мафини со брокула
Солени крофни
Мафини со рибизли
‘Ржан леб со семки од тиква
Полнети проја погачки
Вафли со боровинки
Растурен омлет со печурки и со гауда
Мини палачинки со спанаќ
Двоен солен ролат
Мафини со јаболки и моркови
Омлет со печурки и чадена сланина
Кифли со виршла и кашкавал
Домашна гужвана пита
Куглов колач со јогурт
Тесто без јајца
Воден бурек
Пекарски земички
Мафини со јајца и зеленчук
Печурки со спанаќ и пилешко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: