Рецепти
Ребра во сос од виски Ана Ристеска

Омилен ручек на сите љубители на месото

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свински ребра(1 Килограм)

Сол

Бибер

Лук во прав

Чили во прав

Мајчина душичка во прав

Виски(125 мл (за сосот) )

Кечап(125 мл (за сосот) )

Јаболков оцет(30 мл (за сосот) )

Свеж сок од лимон(1 супена лажица (за сосот) )

Шеќер(1 супена лажица (за сосот) )

Сенф(1 супена лажица (за сосот) )

Вегета(1 супена лажица (за сосот) )

Лук(3 чешниња (за сосот) )

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 160  минути

  1. Сите зачини се промешуваат и се втриваат во месото. Месото се остава преку ноќ да отстои со зачините.
  2. Во тавчето за печење се редат парчиња лимон, врз нив се става месото, се налева 250 мл вода и се покрива со фолија. Месото се пече 120 минути, на 180 степени.
  3. Сосот се приготвува од сите наведени состојки, се остава да зоврие и да се згусне, околу 20 минути.
  4. По потребното време, ребрата се вадат, се истураат вишокот вода и лимонот и се враќаат да се запечат, трипати, премачкувајќи ги со сосот од виски за да добијат убава боја.
Боранија со чедена сланина и компири
Подварок со куркума
Вегетаријански лазањи
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Мешана тава со месо и печурки
Полнето свинско филе
Чорба од пилешки гради
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Паприкаш од пржени ќофтиња
Печена скуша (посно)
Макарони со чадено месо
Пиле полнето со печурки
Свинско печено во маринада
Мусака со чадена сланина и печурки
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Овчарска пита
Мисиркини шницли во ароматичен сос
Октопод во бело вино
Крап на кромид (посно)
Јунешки гулаш во црвено вино
Пилешка пепиторија
Домашни канелони со печурки и бешамел сос
Пилешки крилца со сусам
Варени ќофтиња со ориз
Компири во кремаст сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: