Рецепти
Ролат од омлет Ана Ѓорова

Печен омлет со намаз од туна

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Лукот ситно се сечка и се мати заедно со жолчките, сол и бибер.
  2. Настрана се мати снег од белките, па се мешаат со жолчките.
  3. Смесата се става во подмачкано тавче и се пече во рерна.
  4. Туната се цеди и се блендира со магдоносот.
  5. Со туната се премачкува омлетот, па се витка во фолија и се остава во фрижидер 2-3 часа.
Смути со киви и банани
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Чај со јаболко
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Чоколадни брауни од тиква
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква
Здрав џем од ѓумбир
Смути со калинки
Чиа пудинг со банани
Смути во чинија со шумско овошје
Смути од ѓумбир и круши
Есенско смути
Салата со туна и грашок
‘Ржан леб со семки од тиква
Овесни бомбици со јатки
Печен лосос со лимон и соја сос
Овесно смути со кафе
Просо со брокула (посно)
Паприкаш од скуши (посно)
Смути со киви и шумско овошје
Шејк со јаболко
Рижото со куркума
Кремаста супа од леќа и куркума
Бомбици со индиски ореви

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: