Рецепти
Шери бомбици Ана Ѓорова

Лесни, брзи и непечени бомбички од чоколадо со вишни од слатко кои ќе ги обожавате

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Црно чоколадо(100 Грама)

Путер(или маргарин 70 Грама)

Мелени ореви(200 Грама)

Вишни(од слатко 200 грама )

Шеќер(1 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 20 минути

  1. Во садот со вишните од слатко додајте го шеќерот и измешајте ( рецепт за домашно слатко: http://moemeni.mk/?cs_recepti=slatko-od-vishni )
  2. Во тенџере на оган растопете го маргаринот и чоколадото искршено на парчиња.
  3. Тргнете го тенџерето од оган, додајте ги оревите и мешајте додека смесата се соедини.
  4. Земете од смесата со дланките, расплескајте ја на едната дланка, на средината ставете една зашеќерена вишна и формирајте бомбица.
  5. На истиот начин правете ги сите бомбици.
Кесадии со туна
Паштета од хељда
Пита со маслинки и печурки
Шпагети во мексикански сос
Канелони со пилешко месо
Пилешка чорба со карфиол
Полнети ролнички со месо и зеленчук
Мафини со јаболки и моркови
Шницли со колбаси
Гулаш супа со домати
Крем салата од печени пиперки и фета
Крем салата со пиперки и пршута
Фурнаринки со сос од павлака
Омлет со печурки и чадена сланина
Свинско печено со печурки
Ролнички со моцарела
Похувани палачинки полнети со пилешко
Јунешки ќофтиња во сос
Крем салата од пиперки и модри патлиџани
Просо со брокула (посно)
Шпанска чорба со леќа
Копани со тарана
Чорба од риба и ракчиња
Далматинска супа од риба
Полнети јајца со кајмак
Паприкаш од скуши (посно)
Пилешко во сос од горгонзола
Кралска паштета
Филипински лумпии
Ѓулбастии со бешамел сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: