Рецепти
Шкембе чорба Ана Ѓорова

Битолски специјалитет

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Шкембе(1.5 Килограм)

Морков(4-5 )

Компир(2 )

Лук(2 Чешниња)

Целер(1 Парче)

Магдонос(1 Китка)

Црвен пипер(1 Кафена лажица)

Сол(1 Кафена лажица)

Вегета(1 Кафена лажица)

Бибер(1 Кафена лажица)

Ловоров лист(1-2 )

Брашно(1 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

За подготовка на овој рецепт се потребни помалку од 60 минути

  1. Добро исчистеното шкембе сварете го во солена вода во тенџере и кога ќе зоврие водата, фрлете ја и ставете нова. Кога повторно ќе зоврие водата, оставете да се вари, можете да додадете по желба и јунешка коска да се вари заедно со шкембето.
  2. Потоа во друг лонец со малку масло пропржете го морковот, додајте исечкан лук и целер исечкан на коцки и оставете да се продинста.
  3. Исечкајте го вареното шкембе на ленти или коцки и додајте го во лонецот. Малку пропржете го и потоа во лонецот претурете ја процедената супа, зачините и исечканиот компир и оставете да се вари.
  4. На малку масло ставете 1 лажица брашно, половина кафена лажица црвен пипер и подгответе запршка. Запршката додајте ја во лонецот, промешајте и гответе уште 1-2 минути.
  5. Истолчете 1 чешне бел лук и промешајте го со исечкан магдонос, малку вода и оцет и ставете по вкус во готовата шкембе чорба.
Кремаста паста со печурки без масло
Туна ќофтиња
Дроб во кошулица
Пилешки дроб и срца
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Динстани јунешки ребра
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Динстано месо со печурки
Пилешки џигер во пиво
Лазањи со болоњезе сос
Пилешко со лимон
Француско „селско“ месо
Вкусна димена салама
Кнедли од џигер
Потпечена зелка со наут
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Вегетаријански плескавици
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: