Рецепти
Шпагети во сос од туна Ана Ѓорова

Шпагети во вкусен кремаст сос од туна

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Шпагети(100 Грама)

Туна во конзерва(1 )

Павлака(1 )

Кромид(1 мала главица )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Во тенџере на оган ставаме вода со сол за да зоврие. Кога водата ќе зоврие, ги ставаме шпагетите да се варат.
  2. Во тавче ставаме масло и го запржуваме кромидот. Кога ќе добие румена боја, ја додаваме павлаката кратко да се пржи заедно со кромидот.
  3. Потоа ја додаваме туната и пржиме уште една минута.
  4. Сварените шпагети ги мешаме во тавчето со туната и ги мешаме.
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: