Рецепти
Смути со калинки Ана Ѓорова

Здраво смути полно со антиоксиданти за совршен почеток на денот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Бадемово млеко(или кокосово млеко 1 ½ чаша )

Банана(2 )

Калинка(1 ½ )

Урми без семки(1 )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Калинката излупете ја и извадете ги јадливите зрна.
  2. Потоа заедно со исечканите и излупени банани и со останатите состојки, зрната калинка ставете ги во блендер и блендирајте додека да добиете хомогена смеса.
Смути од јапонски јаболки и круши
Смути со киви и банани
Расолница
Чај со брусница и зачини
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет
Топло чоколадо со црвено вино
Смути со калинки
Сок (сируп) од бозел
Смути од ѓумбир и круши
Смути од круши и ванила
Есенско смути
Овесно смути со кафе
Смути со киви и шумско овошје
Домашен ликер од калинки
Шејк со јаболко
Детокс смути со ѓумбир и зелено јаболко
Домашен чај од ѓумбир и куркума
Сок од моркови и ѓумбир
Смути од тиква
Смути од грозје
Сок од јаболко
Смути со смокви
Смути со авокадо и малини
Смути со кафе и овошје
Смути со малини
Смути со праски
Шејк од краставици
Овошно фрапе
Коктел виски соур

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: