Рецепти
Сос од грав и лук Ана Ѓорова

Сервирајте го топол или ладен со разни печива, пити, тортиљи, леб или со зеленчук

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Маслиново масло(1/4 Чаша)

Лук(3 поголеми чешниња )

Грав во конзерва(2 конзерви )

Сол

Бибер

Сушен темјан(или свеж 1 Супена лажица)

Рузмарин(1 Супена лажица)

Црвен вински оцет(2 Супени лажици)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Загрејте малку маслиновото масло во тава на умерен оган, па пропржете го исечканиот лук, свежите темјан и рузмарин околу 2-3 минути или додека лукот омекне. Оставете го да се излади.
  2. Исцедениот сварен грав, остатокот од маслиновото масло, винскиот оцет, уште рузмарин и темјан, сол и бибер и изладената смеса од тавата изблендирајте ги во блендер додека добиете хомогена кремаста смеса. Пробајте дали е доволно зачинето.
  3. Ако сосот го сервирате топол: претурете го сосот во сад и одозгора додајте уште маслиново масло и додатоци по вкус. Сервирајте го со потпечен багет леб.
  4. Ако сосот го сервирате ладен: претурете го во сад, покријте го со проѕирна фолија и оставете го да отстои најмалку 1 час. Потоа посипете го со маслиново масло и додатоци по вкус, сервирајте го со зеленчук или со тортиљи.
Салата со соја и шампињони
Пита со блитва и со коприва
Посни крокети со спанаќ
Пита со карамелизирана тиква
Чорба без масло
Крокети од тиква и пармезан
Тарт со праз
Вегетаријански плескавици
Посна сарма со праз и шампињони
Топчиња од палента
Топчиња од зеленчук
Чоколадни бомбици со авокадо
Колач од дуњи
Ролнички со соја, праз и печурки
Шеќерни јаболки
Сос од грав и лук
Блага тиква со мед и ореви (посно)
Праз во рерна со козјо сирење
Печен карфиол со сладок компир
Похувани буковки
Ќофтиња од карфиол
Салата со карфиол и маслинки
Крем чорба од зеленчук
Топчиња со блитва
Чорба со блитва и кисела павлака
Проја мафини со брокула
Чорба со кисели краставички
Овесни колачиња со цимет и мед
Мафини со рибизли
Чорба со шампињони и кисела павлака

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: