Рецепти
Стапчиња со сирење и кашкавал Ана Ѓорова

Домашна и лесна ужинка за гостите или како грицки со омилената серија

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(500 Грама)

Маргарин(250 Грама)

Кашкавал(100 Грама)

Сирење(100 Грама)

Сусам(50 Грама)

Прашак за печиво(1 )

Јајце(1 )

Млеко(200 Милилитри)

Ким(1 ќесичка )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 40 минути

  1. Маргаринот и прашакот за печиво се мешаат со брашното.
  2. Со дланка ги месиме состојките, го додаваме млекото и мешаме со лажица.
  3. Ги додаваме и ренданите кашкавал и сирење, го месиме тестото со рака и го оставаме да отстои 30 минути.
  4. Потоа со сукало развлекуваме кора која се сече на тенки и долгнавести ленти.
  5. Лентите се премачкуваат со матено јајце, па се наросуваат со сусам или ким.
  6. Се виткаат во спирали или само така како стапчиња се редат во тава обложена со хартија за печење.
  7. Се печат 20 минути во загреана рерна на 200 степени.
Вегетаријански лазањи
Крем супа од тиква и компир
Печени фалафел ќофтиња со сос
Десерт кус-кус
Печурки во крцкаво тесто
Полнети печурки со лук и магдонос
Домати со пармезан во рерна
Потпечена блитва со сирење
Мафини со морков и ореви
Намаз од кромид
Намаз од пире и ореви
Стапчиња со сирење и кашкавал
Пикантни шпагети со модар патлиџан
Пита со црвен кромид
Тесто за колачиња од наут
Супа од моркови со гриз
Овесно смути со праски
Салата од буковки и павлака
Компир салата со сенф
Печен омлет од зеленчук
Ќофтиња од тиквички и урда
Сос со бадеми
Тарт со тиквички
Колач од просо
Ќофтиња од леќа и ленено семе
Ѓувеч од зеленчук (посно)
Боранија со зеленчук
Мус од чоколадо и авокадо (хроно)
Посен колач со овес
Јадење од модри патлиџани

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: