Рецепти
Свински врат со зеленчук Ана Ѓорова

Совршен семеен ручек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 90 минути

  1. Свинското месо премачкајте го со сенф и зачинете го.
  2. Компирот излупете го и исечете го на кришки, а кромидот на кругови.
  3. Доматот исечете го на кришки и исчистете го од семките.
  4. Во подмачкана тепсија додајте ги компирот, доматот и кромидот. Преку нив ставете го месото.
  5. Печете во загреана рерна на 210 степени, околу 60 минути, а на половина од печењето, превртете го месото.
  6. Ако сакате повеќе да ви се запече зеленчукот, извадете го месото и допечете уште 10-15 минути.
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Полнето свинско филе
Чорба од пилешки гради
Печурки во крцкаво тесто
Турски ѓевречиња (посно)
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Паприкаш од пржени ќофтиња
Чорба со печурки и чадена сланина
Супа од пилешки дроб
Сутлијаш со банана
Макарони со чадено месо
Пиле полнето со печурки
Крем салата со сирење и шампињони
Крем салата со модри патлиџани
Мусака со чадена сланина и печурки
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Домашно кисело млеко
Овчарска пита
Мисиркини шницли во ароматичен сос
Јунешки гулаш во црвено вино
Земички со лук
Мини палачинки со крем
Пилешка пепиторија
Полнети шампињони
Овошно желе со јогурт

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: