Рецепти
Tопено сирење сo свинско месо Ана Ѓорова

Гурмански оброк за предјадење со чаша бело вино. На здравје!

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Кашкавал(300 Грама)

Сирење(4 парчиња топено )

Маринирани шампињони(200 Грама)

Свински врат(чаден 200 грама )

Доматен сос(200 Милилитри)

Фета сирење(400 Грама)

Суво оригано(1/2 Кафена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Чадениот свински врат исечкајте го и пржете го на загреано масло во тава на оган. Додајте ги и исечканите шампињони и промешајте.
  2. Во керамичка тава ставете го доматниот сос, па пржените печурки и месо.
  3. Топеното сирење исечкајте го на парчиња и додајте ги во тавата.
  4. Фета сирењето исечете го на покрупни коцки и него додајте го во тавата.
  5. На крупната страна од рендето во тавата изрендајте го кашкавалот и наросете малку оригано.
  6. Тавата ставете ја во рерна на 200 степени и печете 20 минути.
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Топло чоколадо со црвено вино
Корнфлекс пита
Праз во рерна со козјо сирење
Чоколадни палачинки
Похувани буковки
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Крем чорба од зеленчук
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Салата со урда и праз
Свинско со свежи буковки
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут
Чорба со блитва и кисела павлака
Бротчиња со мелено месо
Тава со карфиол и месо
Мафини со нутела крем

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: