Рецепти
Тробоен куглов Ана Ѓорова

Декоративен и вкусен колач што е одличен за на трпезата

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јајце(6 )

Ванилин шеќер(1 ќесичка )

Прашок за печиво(1 и пол ќесичка )

Шеќер(10 Супени лажици)

Брашно(9 Супени лажици)

Млеко(12 Супени лажици)

Масло(10 Супени лажици)

Какао(1 Супена лажица)

Алкохолен оцет(1 Супена лажица)

Сечкани ореви(3 Супени лажици)

Слатко од зелени смокви(10 смокви )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 50 минути

  1. Четири жолчки и две цели јајца се матат со 6 лажици шеќер и 1 ванила.
  2. Се додаваат 12 лажици млеко, потоа и 6 лажици масло, 5 лажици брашно и 1 прашок за печиво.
  3. Убаво се меша, па половина од смесата се истура во подмачкан калап за куглов и се пече 10-тина минути на 220 степени.
  4. Во втората половина од смесата се додава 1 лажица какао и се меша убаво да се изедначи.
  5. Се вади кугловот од рерна, се истура втората смеса врз првата и се продолжува со печење уште 10 минути.
  6. Се матат 4 белки со 4 лажици шеќер, 1 лажица алкохолен оцет, се додаваат 4 лажици брашно и 1/2 ќесичка прашок за печиво. Се додаваат и сечканите смокви и ореви и се соединува.
  7. Повторно се вади кугловот од рерната, па се додава третата смеса и се пече додека убаво зарумени.
  8. Печениот куглов се остава 5 минути да се олади, па се посипува со шеќер во прав и се сече на парчиња.
Крофни
Домашен сендвич сладолед
Весела торта
Тарт со џем од малини
Дроб во кошулица
Пита со блитва и со коприва
Посни крокети со спанаќ
Погачки со џем од сливи
Пита со карамелизирана тиква
Динстано месо со печурки
Лут зелник
Лазањи со болоњезе сос
Тарт со вишни
Кнедли од џигер
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Пита со кисела зелка
Пача
Триаголници со јаболки и ореви
Посна сарма со праз и шампињони
Домашна пита со зелка (посно)
Тробоен куглов
Селско месо со чадено свинско
Свинско со праз
Печени компири со говедско месо
Колач од дуњи
Ролнички со соја, праз и печурки
Кокос коцки
Лимон-колач
Штрудлички со јаболко (посно)
Туткана гибаница

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: