Рецепти
Ципура на жар Ана Ристеска

Едноставен ручек кој е одлчичен во комбинација со свежа или крем салата

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Морска риба(Ципура 4 Парчиња)

Лимон(2 )

Маслиново масло(80 Милилитри)

Морска сол(1 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 35 минути

  1. Рибата се чисти од внатрешноста и убаво се мие.
  2. Во внатрешноста се посолува крупна морска сол.
  3. Во секоја риба се цеди по половина лимон и се затвора.
  4. Рибите се редат во плех и се попрскуваат со маслиново масло. Се остава да стојат во фрижидер околу 6-10 часа.
  5. Се распалува скарата со ќумур, огнот треба да биде умерен.
  6. Се ставаат рибите на решетка за риби и се печат од двете страни по 10 минути.
  7. При печењето, се прелеваат со течноста што е во плехот.
  8. Рибата во внатрешноста треба да остане сочна и лесно да се отстранува месото од коските.
Куглоф со три фила
Овошен колач
Бајадера од урми и кикирики
Кнедли од компири
Посни бомбици со портокал
Растурен омлет со печурки и со гауда
Мини палачинки со спанаќ
Мафини со јаболки и моркови
Алегро колач
Шницли со колбаси
Салата од брокула со прелив од јогурт
Лажни лазањи со зелка и колбаси
Риба со жалфија
Фурнаринки со сос од павлака
Омлет со печурки и чадена сланина
Похувани палачинки полнети со пилешко
Јунешки ќофтиња во сос
Копани со тарана
Чорба од риба и ракчиња
Полнети јајца со кајмак
Торта од кокос и мандарини
Кралска паштета
Ѓулбастии со бешамел сос
Шарена бисквит торта со чоколадо
Полнети мафини со мармалад
Печени пиперки со туна (посно)
Лиснати ролати со пилешко месо
Буковки со салата од туна
Бомбици со зелка
Меден ролат

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: