Рецепти
Здрав џем од ѓумбир Ана Ѓорова

Зајакнете го имунитетот на природен начин со корисни состојки. За овој џем не треба варење и не содржи шеќери и конзерванси.

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Корен од ѓумбир(1 средно парче )

Лимон(3 )

Мед(0,5 Литар)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 15 минути

  1. Лимонот добро измијте го, исечете го на коцкички и иситнете го во блендер или кујнски сецко.
  2. Свежиот корен од ѓумбир излупете го и ситно изрендајте го.
  3. Измешајте ги лимонот и ѓумбирот и прелијте ги со медот.
  4. Смесата добро промешајте ја и сипете во тегли.
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: