Рецепти
Здрав протеински сладолед Ана Ристеска

Едноставен рецепт кој ќе ја задоволи желбата за благо, а вашите мускули ќе ви бидат благодарни

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Немасен јогурт(226 Грама)

Протеин од тиква(2 Супени лажици)

Путер од кикирики-органски(1 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 10 минути.

  1. Сите состојки ставете ги во еден сад и убаво измешајте ги за да се соединат. Рецептот можете да го подготвите со немасен јогурт, или за да биде вегански со не-млечен јогурт и со протен од каков вкус вие сакате.
  2. Ставете ја смесата во пластичен сад со капак и ставте го во замрзнувач минимум 1 час.
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет
Тестенини со сос од туна
Ѓевречиња од мелено месо
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Салата со праз и сирење
Чоколадни бомбици со авокадо

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: