Занимливости
Природно решение за виснатиот стомак

Ви претставуваме рецепт за лековит пијалак кој ќе ви даде енергија, ќе ви го поправи тенот и ќе го намали виснатиот стомак.

 

Она што ви е потребно е:

 

– 1/2 – 1 кафена лажица куркума во прав

– 1/2 – 1 кафена лажица ѓумбир во прав

– 1/2 кафена лажица кајен пипер

– 5 кафени лажици свеж сок од лимон

– стевија по вкус

– 1 литар вода

 

Подготовка:

 

Сварете ја водата и тргнете ја на страна. Во бокал ставете ги сите останати состојки и додајте ја водата кога малку ќе се олади. Пијалакот добро промешајте го и испијте го во текот на денот.

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: